evbike.pl

Blog tematyczny dla fanów kolarstwa oraz motoryzacji.

AkcesoriaMotoryzacja

Wideorejestratory do samochodu – jak wybrać?

Wideorejestratory do samochodu – jak wybrać?

Wielu kierowców ma zamontowany w swoim aucie wideorejestrator, który nagrywa wszystko, co dzieje się na drodze. Na rynku jest wiele różnych tego typu urządzeń, a które jest najlepsze?

Wideorejestratory do samochodu

W obecnych czasach coraz więcej samochodów ma zamontowane różnego rodzaju czujniki i systemy, które powodują, że jazda staje się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Niestety na drogach wciąż dochodzi do wielu wypadków z udziałem innych kierowców, rowerzystów i pieszych. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że sprawca ucieka z miejsca, w którym się wydarzył wypadek i wówczas jest ciężko zidentyfikować winnego. W takich momentach nieoceniona jest pomoc kamery. Wideorejestratory do samochodu są niewielkimi urządzeniami, które można zamontować do szyby. Niektóre modele są nawet mniejsze niż kluczyk od auta, dzięki czemu nie ograniczają one widoczności podczas kierowania. Są także urządzenia, które montuje się do wstecznego lusterka i wówczas są praktycznie niewidoczne. Producenci oferują szeroką gamę tego typu urządzeń o różnych parametrach.

Na co zwrócić uwagę wybierając wideorejestrator do samochodu?

W sklepach można znaleźć wiele kamerek samochodowych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim najważniejsza jest jakość nagranego obrazu. Dobrze jest wybrać kamerę z szerokokątnym obiektywem, który będzie nagrywał obraz nie tylko z przodu, ale również z pobocza. Oczywiście musi to być kamera HD, a najlepiej Full HD. Bardzo ważne jest to, aby kamera nagrywała obraz wysokiej jakości w nocy. Dobrze jest także znaleźć urządzenie, które jest łatwe w obsłudze. Intuicyjny panel i dobrze widoczne przyciski gwarantują możliwość szybkiej zmiany ustawień w razie konieczności. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na to, czy wideorejestrator ma wbudowane menu w języku polskim. Niektóre kamery mają także wbudowany aparat fotograficzny, który także może się przydać. Nie ma co wybierać najtańszych kamerek, gdyż te zazwyczaj mają krótszą żywotność i gorsze parametry.

Dlaczego warto kupić wideorejestrator do auta?

Nigdy nie wiadomo, kiedy wideorejestrator może się przydać, a z racji tego, że nie kosztuje dużo, to warto go zawsze mieć w samochodzie. Na pewno jest to doskonały sprzęt, który przyda się w momencie kolizji na drodze. Na filmie będzie zarejestrowany przebieg zdarzenia, a więc policja będzie mogła od razu sprawdzić, kto być sprawcą wypadku. W przypadku wideorejestratora z aparatem fotograficznym można od razu zrobić zdjęcia na miejscu zdarzenia, które na pewno przydadzą się dla ubezpieczyciela. Dzięki kamerce można także nagrać film z wakacji lub zrobić kilka zdjęć na pamiątkę. Jest to także urządzenie, które niejako wymusza ostrożniejszą jazdę. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na drodze i kiedy trzeba będzie przekazać komuś nagranie, więc zawsze warto jeździć przepisowo i ostrożnie. Należy pamiętać także, aby używać kamery zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w Polsce. Warto także pamiętać, że poza granicami obowiązują inne regulacje i na przykład w Austrii jest zakaz używania wideorejestratorów.

AUTONACZAS

Udostępnij