evbike.pl

Blog tematyczny dla fanów kolarstwa oraz motoryzacji.

Sport

Wszystko o reprezentacji Polski w piłce nożnej

Wszystko o reprezentacji Polski w piłce nożnej

W ostatnich latach reprezentacja Polski co dwa lata notuje awans na dużą imprezę (np.: Mistrzostwa Europy bądź Mistrzostwa Świata). Nie zawsze tak było. Przez wiele lat tj. do 2002 roku Polska nie brała udziału w żadnych mistrzostwach. Polska posiada obecnie bardzo dobrych zawodników, grających w najlepszych klubach europejskich. Można śmiało powiedzieć, że teraz skład reprezentacji Polski w piłce nożnej może mierzyć się z najlepszymi reprezentacjami świata. Obecnie zajmujemy nawet 26 miejsce w rankingu FIFA. Trzeba nadmienić, że w ciągu ostatnich lat zdarzyło się biało-czerwonym być nawet w pierwszej dziesiątce.

Skład reprezentacji Polski w piłce nożnej

Selekcjonerem w reprezentacji Polski od tego roku jest Czesław Michniewicz. Zastąpił on na tym stanowisku Paulo Sousę. Jak każdy nowy trener, Czesław Michniewicz wprowadził nowy ład w kadrze. Pozycja bramkarza w reprezentacji od lat stanowi nie lada problem dla selekcjonera, gdyż mamy kilku światowej klasy bramkarzy. Zaliczamy do nich: Wojciecha Szczęsnego z Juventusu Turyn, Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiny oraz Łukasza Skorupskiego z Bolonii. Można dostrzec także nowe pokolenie bramkarzy, w którym to wyróżnia się Kamil Grabara. W linii obrony natomiast niezmienną pozycję od lat ma Kamil Glik. Nic dziwnego, że jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem. U boku Glika bardzo często występuje Jan Bednarek z angielskiego Southhampton. Dużym wzmocnieniem reprezentacji Polski w linii obrony jest Matti Cash, który odkąd zdobył polskie obywatelstwo, coraz częściej widywany jest na boisku. Selekcjoner w defensywie ma do dyspozycji również między innymi: Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziorę, Sebastiana Walukiewicza, Tymoteusza Puchacza oraz bardzo młodych i perspektywicznych zawodników takich jak: Jakub Kiwior oraz Kamil Pestka.

Ci zawodnicy pojawiają się na boisku najczęściej

W środku pola selekcjoner Michniewicz ma pełną gamę znakomitych zawodników. Do nich trzeba zaliczyć: występującego we włoskim Napoli – Piotra Zielińskiego, Grzegorza Krychowiaka z AEK Ateny, Jacka Góralskiego z Kairat Ałmaty oraz Mateusza Klicha grającego w angielskim Leeds. Poza nimi w kadrze można zaobserwować: Przemysława Frankowskiego, Kamila Jóźwiaka, Karola Linettego, Szymona Żurkowskiego oraz Damiana Szymańskiego. W linii ataku trener reprezentacji prawie zawsze ma do dyspozycji gwiazdę światowego futbolu, wielokrotnego króla strzelców Bundesligi, grającego przez ostatnie lata w Bayern Monachium – Roberta Lewandowskiego. Nie da się ukryć, że nasz kapitan jest ogromną siłą naszej reprezentacji i to w nim kibice zawsze kładą dużą nadzieję. Nie oznacza to jednak, że pozostali piłkarze grają gorzej. Napastnicy tacy jak: Arkadiusz Milik oraz Karol Świderski, Adam Buksa czy Krzysztof Piątek często odgrywają dużą rolę na boisku.

Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy grają w czołowych klubach w Europie. Ich ogromne doświadczenie i umiejętności pozwalają z nadzieją patrzeć na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Wielu kibiców wierzy w osiągnięcie dobrych wyników w meczach z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Kibice liczą na wyjście z grupy na Mundialu.

Udostępnij